Eesti English

Holistiline teraapia

     
 
  LIITU
UUDISKIRJAGA

 


Kes juhib sinu isusid?

Ootan sind õpituppa, kui
  • sa pole rahul oma kehakaaluga
  • sa teed nii palju, et alla võtta aga tulemused ei püsi või pole neid üldse
  • sa ei leia endas piisavalt tahet või jõudu, et oma ülekaaluga tegeleda
  • sind valdavad regulaarselt isud mingite toitude järele ja neile isudele on raske vastu panna 

Ühel hetkel hakkasin sageli kuulma küsimust: „Oi sa oled nii palju alla võtnud,
mida sa teed? Pead mõnda dieeti?“. Kas ma olen nüüd väga kõhn? Ei, tegelikult ei ole, olen tavaline ja võtan tänagi veel tasahilju alla. Olen terve elu oma kaaluga võidelnud ja alati on kaal olnud võitja. Kuskil 2013 aasta alguses saabus rahu minu ja kaalu vahel, sest ma aktsepteerisin ennast lõpuks sellisena nagu ma olin. Olin endiselt ülekaaluline, kuid enam ei häirinud see mind ja korraga hakkas ka kaal justkui iseenesest langema.

Selles õpitoas jagangi teiega kogemusi ning avastusi oma kaalulangetuse pikalt teekonnalt. See teema huvitab mind väga ning uut ja põnevat informatsiooni tuleb kogu aeg juurde.

Räägin õpitoas toitumise psühholoogilisest poolest. Usun, et probleemide puhul tuleb alati tegeleda põhjusega, mitte tagajärjega. Kui oled ülekaaluline, siis ei aita, kui pead mingi perioodi elust dieeti, sest põhjus, miks sa liiga palju sööd on ju endiselt alles. Sageli ei suudagi sa seetõttu dieeti pidada või ei anna dieedid tulemust. 

Uurime erinevaid faktoreid, mis mõjutavad meie toitumisharjumusi ning kehapildi tajumist. Ehk näiteks, kuidas mõjutavad meie söömist lapsepõlvekodu ning üldine ümbritsev keskkond, isiksusetüübid, aastaajad, kuutsüklid, kehakemikaalid, seltskond jne. 
Vaatame koos, miks dieedid üksi ei toimi või õigemini, miks nad ei taga pikaajalist tulemust.

Lisaks räägime sellest, miks meil tekivad mingid kindlad isud just teatud toiduainete suhtes. Minu kaaslaseks oli aastaid tume šokolaad. Kes mind tundis teadis, et mul oli alati šokolaad kotis ja töölaua sahtlis. Kunagi veel müüjana töötades nägi mind terve päeva kohvitass peos. Mõned inimesed armastavad pähkleid, mõned juustu, mõned dieetkoolat ja mõni ei suuda saiakestele ei öelda.

Isusid on väga erinevaid ja me keskendume nendest suurematele isutajatele. Sul on võimalus ära kaardistada, mis tüüpi sööja sa oled ja mis sinu söömisi ning isusid mõjutab.

Loomulikult räägime ka sellest, mida nende isudega peale hakata, et nad meid enam ise ei juhiks. Jagan teiega mõtteid, millesse ise usun ja kasutan. Teeme koos erinevaid harjutusi ning mediteerime. Soovi korral saad kaasa põhjaliku eneseauditi tööriista.

Järgmine õpituba toimub Tallinnas 18.oktoobril 2017 18:00-21:00 Holistika Instituudis.