Eesti English

Holistiline teraapia

     
 
  LIITU
UUDISKIRJAGA

 


Tahaks mediteerida ...

aga

  • see tundub liiga keeruline
  • mul ei tule välja
  • ma ei tea kust alustada
  • mul on pea mõtteid täis ja see virr varr ei peatu
  • ma ei suuda paigal ja tegevuseta olla
  • mul ei ole aega
  • ma ei näe pilte juhendatud meditatsiooni ajal
  • jne ...
 

Mediteerimise kasulikkuses ei kahtle täna vist enam keegi. Ka teadlased on paljude uuringutega tõestanud mediteerimise positiivset mõju nii meie emotsionaalsele kui ka füüsilisele heaolule. Tänasel päeval on meditatsioon kindlasti üks kiiremaid ja paremaid viise stressi maandamiseks ning meele rahustamiseks.
Mediteerimist on tegelikult väga lihtne õppida ja sa võid mediteerida igal pool, kus vaid selleks vajadus või soov tekib.   


Ma ei kuulunud nende inimeste hulka, kellel mediteerimine kohe alguses loomulikult välja tuli. Vastupidi, see oli minu jaoks väga raske ja mingil hetkel lõin isegi käega. Olin veendunud, et mina seda ei suuda, mediteerimine pole lihtsalt minu jaoks.
Holistika Insituuti õppima asudes selgus, et meid ootab ees palju mediteerimist ja see ehmatas mind, sest mina ju ei suutnud mediteerida. Oma üllatuseks hakkas juhendatud mediteerimine mul üsna ruttu välja tulema.

Vaikselt hakkasin mõistma mediteerimise tegelikku mõtet ja laiemat olemust. Seejärel ei tundunudki see enam nii raske, pigem vastupidi, see hakkas mulle meeldima. 

Näen oma klientide pealt, et mediteerimise kohta on erinevaid müüte liikvel ja seetõttu tundubki ta paljudele keeruline ja pigem mõeldud ühele rahulikule buda mungale, kui kiires elutempos elavale inimesele. 

 

Selles õpitoas räägime natukene meditatsiooni olemusest ning elementidest, kuid suurema osa ajast proovime mitmeid erinevaid mediteerimise viise, et leiaksid endale sobivaimad tehnikadProovime erinevaid tehnikaid, kuidas oma mõttetulva ja ärevat meelt vaigistada, proovime muuhulgas hingamist, kujustamist, mudrasid jne.
Harjutused, mida teeme sobivad nii mediteerimiseks kui ka igapäevaseks lõdvestumiseks või keskendumiseks kiires päevatempos. 


Järgmine õpituba toimub Tallinnas 20.aprillil 18:00-20:00 Holistika Instituudis. 

Registreeri ennast siit

Õpitoa tasu 30€ 

Koha õpitoas tagab registreerimistasu 10€, mis tuleb üle kanda Katrin Alujev OÜ, Swedbank, EE82 2200 2210 5885 1967, selgituseks märgi „õpituba 20.04“.

 
Minu juhendatud meditatsioonid leiad siit


Õpituba sobib hästi ka näiteks organisatsioonide terviseüritustele (aga ainult saalis, antud õpituba ma veebis ei tee).
..........................

Vaata
koolituskalendrist teisi aegu ning koolitusi