Eesti English

Holistiline teraapia

     
 
  LIITU
UUDISKIRJAGA

 


doTERRA

Kas sinuga on ka nii juhtunud, et annad näpu aga käsi läheb? Minuga juhtus nii, kui lõpuks oma näpu eeterlikele õlidele andsin. Olin alguses natuke skeptiline. Mitte et ma ei usuks looduse väesse, lõhnade jõusse ja aroomiteraapiasse. Usun küll. Ma vaatan alati terviseprobleemide korral esmalt looduse poole. Aga ikkagi. Mulle meeldib asju enda peal praktiliselt järgi proovida, siis otsustan, kas uskuda või mitte.

Kuna uudishimu on mu baasvarustuses, siis otsustasin siiski proovida. 
Täna olen näinud nende mõju, nende kasulikkust nii tervise kui emotsionaalsete teemade puhul ja minu kasutatavate õlide sortiment on oluliselt laienenud. 

Minu uudishimu aina kasvab ning õpin iga päevaga aina rohkem juurde. Nüüd olen valmis neid neid ka sinuga jagama.
 
Holistilise terapeudina huvitab mind kindlasti kõige rohkem õlide mõju meie emotsioonidele, ärevusele, depressioonile, unetusele ja ka näiteks isudele.  Samuti näen, et nad täiendavalt suurepäraselt meie laiemat tervisepaketti. Nad täiustavad mitmeti terviklikku ja naturaalset lähenemist meie  tervisele.


Eestlased on alati armastanud vanarahva tarkusi ning ravimtaimi, et enda tervist putitada ning hoida. Ravimtaimi kasutatakse lähteainena ka paljude ravimite tööstuslikult tootmisel. 

Pea igal emal on oma retsept, mida võtta kasutusele, kui kellelgi pereliikmetest on märgata esimesi haigusnähte, sageli on meil juba ennetavad meetodid kasutusel. Paljud meist võtavad lapse köha kuuldes kohe oma taimsed abivahendid välja, mina lähen tavaliselt aeda tüümiani järgi. Me vaatame ravimtaimede poole tihti esimesena ka siis, kui on vaja kõht korda saada, viia läbi kevadist puhastuskuuri ja ennast rahustada või hoopis ergutada. Me kasutame ravimtaimi, et oma juukseid turgutada, nahka rahustada, putukahammustusi leevendada või isusid ning kehakaalu reguleerida. 

doTERRA eeterlike õlide valikus on olemas pea kõikide nende taimede õlid, mida oleme juba ammu kasutanud. Lisaks veel palju erinevaid võimalusi kogu maailmast. Õlid on äärmiselt mugav viis hoida kodus alati käepärast täiuslikku taimset apteeki. 

Eeterlikke õlisid on erinevates kultuurides kasutatud juba aastatuhandeid nii meditsiiinivaldkonnas, kokanduses kui ka rituaalide läbiviimisel.

Eeterlikud õlid on looduses naturaalselt leiduvad orgaanilised keemilised ühendid, mida võib olenevalt taimest leida tema seemnetes, vartes, õites, juurtes, koortes või lehtedes. 

Minu jaoks on kõiges tähtis kõrge kvaliteet. Seetõttu valisin ka just doTERRA õlid. doTERRA (CPTG Certified Pure Therapeutic Grade) Sertifitseeritud Puhta Terapeutilise klassi eeterlikud õlid on kõige puhtama, ohutuma ja kasulikuma tasemega õlid, mida tänapäeval leida võib. Taimed, mida nende õlide tegemiseks kasutatakse valitakse erinevatest maailma riikidest, kus on antud õli loomulik elukeskkond ning kasvutingimused ning kasvatajad kõige täiuslikumad. 

Kuigi puhta terapeutilise klassi õlidel pole ühtegi kahjulikku kõrvaltoimet, võib esineda tundlikkust. Inimesed on erinevad ja kellele mis sobib. Probleemid ja negatiivsed reaktsioonid võivad tuleneda valest või hoolimatust kasutamisest. Õlisid tuleb kasutada hoolega ja teadlikult arvestades inimese vanust, tervislikku üldseisundit ja isiklikke eripärasid nagu näiteks allergiaid. 

Kui tunned, et ka sinus tärkas uudishimu eeterlike õlide võimaluste kohta, siis kirjuta mulle. 
Teeme oma meeskonnaga ka õliklasse Bluebird Stuudios Laagris. 

Mõned näited, kuidas mina igapäevaselt õlisid kasutan:

  • Kuna mu nahk on kosmeetika suhtes terve elu tundlik olnud, siis kasutan üsna lihtsaid ja looduslikke kreeme. Nüüd lisan alati kreemile ühe tilga Frankincense õli, mis on tuntud kui iidne Kleopatra "nooruse eliksiir". Frankincense ehk viiruk on erakordselt kasulik looduslik õli terve raku funktsioonide toetajana.
  • Hommikul joon klaasi sooja vett, et käivitada ja puhastada organismi. Lisan ühe tilga Laimi või Greipfruuti õli (minu kehale hommikuti sidrun ei sobi), et luua kehasse aluselist keskkonda. Greip on aidanud mul reguleerida ka magusaisu. 
  • Kui olen kodukontoris, panen esimesena käima difuuseri, kuhu olen lisanud segu Piparmündi, Sidruni ja Metsiku Apelsini õlist. See segu aitab mul pea kiiremini tööle saada, sest ma pole hommiku inimene. Metsik Apelsin on külluseõli ja aitab võtta ära tunnet, et on nii kiire. Kui lapsed hakkavad õhtul õppima, liigub difuuser samade õlidega nende käsutusse. Sidrun aitab neid ka keskendumise juures. 
  • Kella nelja-viie ajal, kui tunnen, et tekib kohvi isu, siis võtan esmalt välja Piparmündi ja Sidruni õlid ning tavaliselt pole kohvi vaja. Meel on taas selge ning energia liigub. 
  • Õhtul kasutan vaheldumisi erinevaid õlisid, et ise ja lapsed päevakiirusest õhtusesse rahulikkusesse tuua ning rutem magama jääda. Minu õhtused rahustavad lemmikud difuuserisse on sageli näiteks Bergamott, Copaiba, Lavendel või Petitgrain ja ka juba valmis doTERRA segud nagu Balance või Serenity. Laste jaoks olen teinud eraldi segud, mida määrime enne magamaminekut talla alla. Sellest on saanud tore õhtune traditsioon. 
  • Mul on üsna tundlik seedesüsteem ja seetõttu on mul käekotis kaasas ZenGest segu, mis aitab mul kõhu maha rahustada, kui päev on läinud liiga kiireks või olen reisil ja tutvun kõhule uute maitsetega. 
  • Kui algab sügis ja esimesed ninad muutuvad nohuseks, siis on õhtuti magamistoas difuuseris või padjale tilgutatult Air ehk Breath õli, mis on aidanud meil ninalõõrid taas lahti saada. Samuti OnGuard, et immuunsüsteemi hoida ja turgutada. 
NB! doTerra eeterlikud õlid ja kasutamismeetodid ei ole mõeldud ravimiks või haiguste raviks, diagnoosimiseks ega meditsiinilise abi andmiseks, vaid immuunsuse ja kehalise seisundi taastumise toetamiseks. Enne toote kasutamist soovitame eelnevalt nõu pidada doTerra konsultandiga. DoTerra õlid ei ole ravimid! Eeterlike õlide kasutamisel vajadusel nõu pidada arsti või apteekriga.

Tellimine