Kuldsed käerauad?

Miks sa ostad täna seda, mida sa ostad? Päriselt?
Kas sa lased oma valikud esmalt läbi oma väärtuste filtri?
Käisin eelmisel nädalal Lehman Brothersi etendust vaatamas.
See oli tõesti väga hea etendus nagu kõlakad lubasid.

Jah selles oli palju huumorit aga selle huumori taustal jooksis karm tõsi.

Me oleme ise endale oma kuldsed käerauad loonud. Päris elust on saanud virtuaalne reaalsus, mis võib ühe nipsuga kokku kukkuda ja endaga meid kõiki kaasa haarata.

Karm?

On küll.

Mul on majandusharidus, olen aastaid ettevõtte juhtkonnas olnud ja üks oluline põhjus miks ma korporatiivmaailmast ära tulin, oli just see, et sain aru oma kuldsetest käeraudadest. Ma ei olnud ori, kes pidi ellujäämiseks töötama. Oo ei, mul olid kuldsed käerauad. Mul oli huvitav ja tore ka, muidugi oli, kuid olin ka 2 korda läbipõlemise äärele jõudnud.

Kust maalt soonivad need käerauad nii tugevalt, et meid tabab krooniline stress ja läbipõlemine. Kust sa kaotad ühenduse enda, oma pere ja isikliku ajaga?
Kust maalt me lõpetame oma enda ellu väärtuse loomise ja teenime raha?

Etendusest jääb kummitama trendi loomine - inimene ei osta, sest ta vajab, vaid ta lihtsalt ostab, tal on harjumus osta, ta tahab... .

See on meie ühiskonna tänane reaalsus. Ma näen, kuidas ma isegi endale "vajaduse" suudan tekitada. Mulle meeldivad ilusad asjad, mugavus. Kadedus on imeline tööriist ja seda toetab täna sotsiaalmeedia.

Samas tunnen ma ennast kõige õnnelikumalt, kui teen asju, mida ma päriselt väärtustan. Jah osad nendest tegevustest eeldavad finantse, osad aga toovad finantse ja päris paljud tahavad lihtsalt su aega. Aga, kas sa oled piisavalt vaba, et oma aega sellesse investeerida, mida päriselt väärtustad?

Kas sinu igapäevaste otsuste taga on ikka see, mida sina isiklikult kõige rohkem väärtustad? Sinu väärtused? Kas sa ikka lood iga päev elu, mida sa päriselt soovid?

Selleks, et oma otsuseid läbi väärtuste filtri lasta, on sul vaja neid teada ja teadvustada. Kui sa pole oma väärtuseid veel enda jaoks lahti mõtestanud, siis leiad abi siit:
https://katrinalujev.thinkific.com/.../enda-vaartustamine...

Käerauad: Unsplash, Bermix Studio


Eelmine
Kelle vajadus see on?
Järgmine
Kas sa tunned hirmu ära?