Peale seanssi
Kui sa soovid, et su elu tõesti muutuks, siis on suur töö peale seanssi alles ees, sest nüüd algab töö kõige uue integreerimiseks igapäevasesse argiellu.

Sa võid käia lõputult teraapiates, kuulata kasulikke loenguid, puhastada oma energiaid, sisendada uusi uskumusi ning tundeid, kuid kui sa ei tee muudatusi oma igapäevastes toimetamistes, siis ei muutu su elu väga palju. Sul on lihtsalt juures killuke tarkust, mida sa ei kasuta. See on nagu teadmine enne sigareti süütamist, et see on sulle kahjulik, kuid jätkata ikka järgmise ja järgmise suitsuga. Oma elu kordasaamiseks tuleb teha jõupingutusi muutuste suunas.

Võti on väikesed sammud
Elu muutmine eeldab seda, et oled valmis oma tavalisest mugavusstoonist välja astuma ning asuda väikeste sammudega muudatuste teele. Ära hakka kohe oma elus drastilisi muudatusi tegema, need ei ole tavaliselt kestvad. Kui soovid pikaajalist muudatust, on vaja tasakaalukat lähenemist. Toon siinkohal näite läbi kaalulangetamise, mis on sooviks paljudele. Kaalulangetamiseks ei ole mõtekas jätta oma menüüst korraga välja kogu suhkur või valge jahu. Sa loobud sellisest piirangust ruttu, usu mind. Alusta sellest, et ostad väiksema šokolaadi, kui tavaliselt või võta tavalise 2-pallilise jäätise asemel 1 palliga jäätis. See on oluline vaheetapp ja selle eest tuleb ennast tunnustada. Kodus vaheta näiteks ära valge suhkur ja jahu pruuni ning täistera versiooni vastu. Proovi päevas süüa 100-200 kalorit vähem, seda sa peaaegu ei märka. Loomulikult on kaalukaotus sellisel juhul tõenäoliselt vaid kuskil 200g nädalas, kuid see on püsiv. Nii on ka kõikide teiste muutustega, tavaliselt on hea teha muudatusi sammhaaval.

Naastes oma argitoimetuste juurde märkad ruttu, et vanad harjumused seisavad truult sinu kõrval, nad piiravad sind sisse ja nii on kerge minna tagasi vanasse mustrisse. Märka, kus sa jälle vanasse mustrisse tagasi langed. Nüüd see häirib sind, sest oled teadlik probleemist ja ka lahendusest. Erinevad uuringud on näidanud, et harjumuste muutmine võtab kuskil 28 päeva. Kui oled sellest teadlik ja seda endale pidevalt meelde tuletad, on lihtsam oma elus muudatusi teha.

Võti on märkamine
On asju, mille muutmine läheb väga kergelt ja võibolla märkad alles mõne kuu pärast, et su elus on toimunud suured muutused - äkki on sul uus töö, oled armunud või näiteks on peres taas head suhted. Olen seda ikka ja jälle oma klientide puhul märganud. Kuid ka siin on tegelikult olnud sinu osalus suur, sest sa oled märganud uusi võimalusi, mis su ellu on tulnud ja sa oled nendest kinni haaranud. Su ellu võivad tulla uued inimesed, sind üllatavad olukorrad, uskumatuna tunduvad ettepanekud - märka neid ja haara nendest kinni. See on universumi viis sinu aitamise teel.

Võti on eesmärgikindus ja usaldus
Muudatuste tegemise juures on äärmiselt oluline see, et hoiad silme ees oma eesmärki - seda mida soovisid oma elus muuta, kui minu juurde seansile tulid. Minu kogemus näitab, et asjad hakkavad elus siis muutuma, kui ma selgelt ära otsustan, mida ma tahan. Mu fookus muutub, siis teravaks ja ümbritsev keskkond hakkab mind vaikselt toetama teel eesmärgi poole.
Siin on veel üks oluline tegur - see on usaldus. Usaldus universumi suhtes, et su eesmärk on ka sulle tõesti kättesaadav. Minu hea õpetaja Aivar Haller ütles mulle alati, et sa kas usud või sa ei usu, mõlemal juhul on sul õigus. Ja nii on, kui sa usud, siis see muudatus tuleb su ellu, kui kahtled, siis need segased sõnumid toovad ka ebamäärase tulemuse. Keegi ei saa sind aidata, kui su eesmärk on segane ja sa ka ise ei usu, et sa seda saavutada suudad või väärt oled.

Võti on tahtejõud
Tahtejõu juures on tähtis meeles pidada, et tahtejõuline inimene ei ole veel see, kes teeb otsuse oma elus midagi muuta. Tahtejõuline inimene on see, kes suudab selle otsuse juurde jääda ja seda otsust kasvõi 10 korda uuesti vastu võtta, kui ta "kukub" vanasse mustrisse.